SOX Trail Run 2023

by Trisport      Date: 4-6 Aug 2023 


SOX Full (Open)

Pos Name Bib# Gender Total Time Gap SOX-Day-1 SOX-Day-2 SOX-Day-3
1 CALITZ, A.J 56 Men 6:26:22 2:34:32 (1st) 2:43:35 (1st) 1:08:15 (1st)
2 MAPHAM, Kate 76 Women 7:15:06 48'44" 2:56:49 (2nd) 3:00:11 (2nd) 1:18:06 (3rd)
3 HORNE, Marc 69 Men 7:19:00 52'38" 2:58:40 (3rd) 3:02:05 (3rd) 1:18:15 (4th)
4 WRIGHT, Mags 92 Women 7:25:11 58'49" 3:01:13 (4th) 3:02:24 (4th) 1:21:34 (5th)
5 MORLEY, Finbarr 79 Men 7:54:47 1h28'25" 3:12:48 (6th) 3:18:22 (5th) 1:23:37 (6th)
6 SCHOEMAN, Milandie 89 Women 7:57:44 1h31'22" 3:11:26 (5th) 3:22:10 (7th) 1:24:08 (7th)
7 KOEN, Louis 72 Men 8:01:59 1h35'37" 3:16:45 (7th) 3:20:49 (6th) 1:24:25 (8th)
8 MULLER, Niel 1 Men 8:26:09 1h59'47" 3:23:36 (8th) 3:33:07 (11th) 1:29:26 (11th)
9 GOODCHILD, Elmarie 63 Women 8:30:38 2h4'16" 3:26:02 (9th) 3:33:16 (12th) 1:31:20 (12th)
10 NETHERSOLE, Robert 80 Men 8:36:47 2h10'25" 3:40:06 (12th) 3:32:11 (9th) 1:24:30 (9th)
11 PAINTING, Pauline 83 Women 8:40:08 2h13'46" 3:34:58 (11th) 3:33:31 (13th) 1:31:39 (15th)
12 AUF, Steven 50 Men 8:40:19 2h13'57" 3:34:54 (10th) 3:26:54 (8th) 1:38:31 (16th)
13 BOUWER, Tonie 55 Men 8:44:37 2h18'15" 3:42:09 (13th) 3:33:06 (10th) 1:29:22 (10th)
14 SHANNON, Eileen 90 Women 9:35:44 3h9'22" 3:56:09 (17th) 3:52:48 (14th) 1:46:47 (19th)
15 PIENAAR, Tania 85 Women 9:36:43 3h10'21" 3:56:09 (18th) 3:53:49 (15th) 1:46:45 (18th)
16 ORRIE, Roldah 82 Women 10:01:43 3h35'21" 4:15:29 (19th) 3:58:20 (16th) 1:47:54 (20th)
17 ORRIE, Ashraf 11 Men 10:01:48 3h35'26" 4:15:31 (20th) 3:58:20 (17th) 1:47:57 (21st)
18 NOSWORTHY, Chantal 81 Women 10:31:25 4h5'03" 3:54:53 (16th) 4:27:37 (19th) 2:08:55 (31st)
19 MCLEAN, Jani 78 Women 10:49:39 4h23'17" 4:39:09 (28th) 4:27:36 (18th) 1:42:54 (17th)
20 WAINER, Nicole 91 Women 10:55:19 4h28'57" 4:27:30 (23rd) 4:32:52 (20th) 1:54:57 (25th)
21 KOTZE, Ronel 73 Women 10:55:20 4h28'58" 4:27:29 (22nd) 4:32:52 (21st) 1:54:59 (26th)
22 BOTHA, Gielmie 54 Men 10:57:51 4h31'29" 4:33:24 (27th) 4:33:09 (22nd) 1:51:18 (24th)
23 AUF, Grazyna 51 Women 11:23:36 4h57'14" 4:32:53 (26th) 4:42:04 (23rd) 2:08:39 (30th)
24 GREYVENSTEIN, Heidi 66 Women 11:24:17 4h57'55" 4:31:37 (24th) 5:02:43 (26th) 1:49:57 (23rd)
25 GREYVENSTEIN, Jacob 67 Men 11:24:17 4h57'55" 4:31:40 (25th) 5:02:43 (27th) 1:49:54 (22nd)
26 KAUTA, Uahoroka 71 Men 11:25:42 4h59'20" 4:24:58 (21st) 5:00:52 (25th) 1:59:52 (27th)
27 ROOS, Marsel 4 Men 12:25:26 5h59'04" 5:45:41 (35th) 5:28:55 (33rd) 1:10:50 (2nd)
28 JOUBERT, Gysbert Johannes 70 Men 12:33:13 6h6'51" 5:15:18 (30th) 5:16:35 (30th) 2:01:20 (28th)
29 MARITZ, Elmarine 77 Women 13:02:03 6h35'41" 5:15:19 (32nd) 5:16:35 (28th) 2:30:09 (33rd)
30 ESTERHUYSE, Johannes Jacobus 62 Men 13:02:15 6h35'53" 5:15:17 (29th) 5:16:35 (29th) 2:30:23 (34th)
31 ESTERHUYSE, Brenda 61 Women 13:02:28 6h36'06" 5:15:19 (31st) 5:16:35 (31st) 2:30:34 (35th)
32 HILL, Leigh 68 Women 13:37:48 7h11'26" 5:45:28 (34th) 5:28:47 (32nd) 2:23:33 (32nd)
33 LOOTS, Caley 74 Women 5:25:56 3:54:28 (15th) 1:31:28 (13th)
34 LOOTS, Jurie 75 Men 5:26:01 3:54:28 (14th) 1:31:33 (14th)
35 BONGERS, Carly 53 Women 7:03:53 4:58:26 (24th) 2:05:27 (29th)
36 BEWSHER, Adrienne 52A Women 5:45:28 5:45:28 (33rd)


SOX Full - Men

Pos Name Bib# Age Total Time Gap SOX-Day-1 SOX-Day-2 SOX-Day-3
1 CALITZ, A.J 56 40 6:26:22 2:34:32 (1st) 2:43:35 (1st) 1:08:15 (1st)
2 HORNE, Marc 69 44 7:19:00 52'38" 2:58:40 (2nd) 3:02:05 (2nd) 1:18:15 (3rd)
3 MORLEY, Finbarr 79 53 7:54:47 1h28'25" 3:12:48 (3rd) 3:18:22 (3rd) 1:23:37 (4th)
4 KOEN, Louis 72 48 8:01:59 1h35'37" 3:16:45 (4th) 3:20:49 (4th) 1:24:25 (5th)
5 MULLER, Niel 1 50 8:26:09 1h59'47" 3:23:36 (5th) 3:33:07 (8th) 1:29:26 (8th)
6 NETHERSOLE, Robert 80 45 8:36:47 2h10'25" 3:40:06 (7th) 3:32:11 (6th) 1:24:30 (6th)
7 AUF, Steven 50 40 8:40:19 2h13'57" 3:34:54 (6th) 3:26:54 (5th) 1:38:31 (10th)
8 BOUWER, Tonie 55 39 8:44:37 2h18'15" 3:42:09 (8th) 3:33:06 (7th) 1:29:22 (7th)
9 ORRIE, Ashraf 11 55 10:01:48 3h35'26" 4:15:31 (10th) 3:58:20 (9th) 1:47:57 (11th)
10 BOTHA, Gielmie 54 26 10:57:51 4h31'29" 4:33:24 (13th) 4:33:09 (10th) 1:51:18 (13th)
11 GREYVENSTEIN, Jacob 67 47 11:24:17 4h57'55" 4:31:40 (12th) 5:02:43 (12th) 1:49:54 (12th)
12 KAUTA, Uahoroka 71 44 11:25:42 4h59'20" 4:24:58 (11th) 5:00:52 (11th) 1:59:52 (14th)
13 ROOS, Marsel 4 42 12:25:26 5h59'04" 5:45:41 (16th) 5:28:55 (15th) 1:10:50 (2nd)
14 JOUBERT, Gysbert Johannes 70 47 12:33:13 6h6'51" 5:15:18 (15th) 5:16:35 (14th) 2:01:20 (15th)
15 ESTERHUYSE, Johannes Jacobus 62 45 13:02:15 6h35'53" 5:15:17 (14th) 5:16:35 (13th) 2:30:23 (16th)
16 LOOTS, Jurie 75 42 5:26:01 3:54:28 (9th) 1:31:33 (9th)


SOX Full - Women

Pos Name Bib# Age Total Time Gap SOX-Day-1 SOX-Day-2 SOX-Day-3
1 MAPHAM, Kate 76 39 7:15:06 2:56:49 (1st) 3:00:11 (1st) 1:18:06 (1st)
2 WRIGHT, Mags 92 42 7:25:11 10'05" 3:01:13 (2nd) 3:02:24 (2nd) 1:21:34 (2nd)
3 SCHOEMAN, Milandie 89 33 7:57:44 42'38" 3:11:26 (3rd) 3:22:10 (3rd) 1:24:08 (3rd)
4 GOODCHILD, Elmarie 63 43 8:30:38 1h15'32" 3:26:02 (4th) 3:33:16 (4th) 1:31:20 (4th)
5 PAINTING, Pauline 83 51 8:40:08 1h25'02" 3:34:58 (5th) 3:33:31 (5th) 1:31:39 (6th)
6 SHANNON, Eileen 90 37 9:35:44 2h20'38" 3:56:09 (8th) 3:52:48 (6th) 1:46:47 (9th)
7 PIENAAR, Tania 85 43 9:36:43 2h21'37" 3:56:09 (9th) 3:53:49 (7th) 1:46:45 (8th)
8 ORRIE, Roldah 82 58 10:01:43 2h46'37" 4:15:29 (10th) 3:58:20 (8th) 1:47:54 (10th)
9 NOSWORTHY, Chantal 81 49 10:31:25 3h16'19" 3:54:53 (7th) 4:27:37 (10th) 2:08:55 (16th)
10 MCLEAN, Jani 78 42 10:49:39 3h34'33" 4:39:09 (15th) 4:27:36 (9th) 1:42:54 (7th)
11 WAINER, Nicole 91 34 10:55:19 3h40'13" 4:27:30 (12th) 4:32:52 (11th) 1:54:57 (12th)
12 KOTZE, Ronel 73 44 10:55:20 3h40'14" 4:27:29 (11th) 4:32:52 (12th) 1:54:59 (13th)
13 AUF, Grazyna 51 41 11:23:36 4h8'30" 4:32:53 (14th) 4:42:04 (13th) 2:08:39 (15th)
14 GREYVENSTEIN, Heidi 66 49 11:24:17 4h9'11" 4:31:37 (13th) 5:02:43 (15th) 1:49:57 (11th)
15 MARITZ, Elmarine 77 40 13:02:03 5h46'57" 5:15:19 (17th) 5:16:35 (16th) 2:30:09 (18th)
16 ESTERHUYSE, Brenda 61 45 13:02:28 5h47'22" 5:15:19 (16th) 5:16:35 (17th) 2:30:34 (19th)
17 HILL, Leigh 68 51 13:37:48 6h22'42" 5:45:28 (19th) 5:28:47 (18th) 2:23:33 (17th)
18 LOOTS, Caley 74 36 5:25:56 3:54:28 (6th) 1:31:28 (5th)
19 BONGERS, Carly 53 36 7:03:53 4:58:26 (14th) 2:05:27 (14th)
20 BEWSHER, Adrienne 52 52 5:45:28 5:45:28 (18th)


SOX Sport (Open)

Pos Name Bib# Gender Total Time Gap SOX-Day-1 SOX-Day-2 SOX-Day-3
1 ROUX, Jacques 193 Men 4:53:48 1:53:23 (2nd) 1:42:04 (1st) 1:18:21 (1st)
2 BOTHA, Wim 151 Men 5:30:40 36'52" 2:15:31 (5th) 1:51:41 (3rd) 1:23:28 (3rd)
3 JANSEN VAN RENSBURG, Stephan 221 Men 5:44:03 50'15" 2:25:21 (9th) 1:55:08 (4th) 1:23:34 (4th)
4 COLDMAN, Ryan 158 Men 5:48:41 54'53" 2:16:38 (6th) 2:01:37 (7th) 1:30:26 (6th)
5 VENTER, Lizelle 210 Women 5:51:55 58'07" 2:14:44 (3rd) 2:01:13 (6th) 1:35:58 (8th)
6 BREWIS, Michael 153 Men 6:00:18 1h6'30" 2:15:18 (4th) 2:04:11 (8th) 1:40:49 (13th)
7 KNIPE, Arina 176 Women 6:00:52 1h7'04" 2:17:23 (7th) 2:07:03 (9th) 1:36:26 (9th)
8 PAULL, Rebecca 186 Women 6:14:53 1h21'05" 2:30:46 (12th) 2:07:05 (10th) 1:37:02 (10th)
9 BROWN, Lauren 155 Women 6:39:46 1h45'58" 2:36:46 (14th) 2:20:48 (14th) 1:42:12 (16th)
10 DU TOIT, Deseray 160 Women 6:43:50 1h50'02" 2:45:50 (20th) 2:16:51 (13th) 1:41:09 (14th)
11 CRONJE, Gideon 60 Men 6:45:07 1h51'19" 2:32:09 (13th) 2:26:29 (20th) 1:46:29 (18th)
12 KARK, Shaun 175 Men 6:45:40 1h51'52" 2:46:28 (23rd) 2:15:54 (12th) 1:43:18 (17th)
13 POTGIETER, Maryn 188 Women 6:45:46 1h51'58" 2:40:51 (16th) 2:25:02 (18th) 1:39:53 (11th)
14 DANN, Heidi 159 Women 6:46:00 1h52'12" 2:40:50 (15th) 2:25:04 (19th) 1:40:06 (12th)
15 SADIE, David 196 Men 6:47:27 1h53'39" 2:41:43 (19th) 2:23:40 (16th) 1:42:04 (15th)
16 WATT, Nicole 214 Women 6:51:30 1h57'42" 2:28:59 (10th) 2:29:27 (21st) 1:53:04 (24th)
17 TOWERT, Dale 204 Men 6:58:12 2h4'24" 2:40:54 (17th) 2:29:53 (22nd) 1:47:25 (19th)
18 SADIE, Nadia 195 Women 6:58:12 2h4'24" 2:41:41 (18th) 2:23:40 (17th) 1:52:51 (23rd)
19 WOLMARANS, Dané 216 Women 6:58:22 2h4'34" 2:25:20 (8th) 2:32:20 (23rd) 2:00:42 (32nd)
20 LOUW, Coenie 179 Men 7:05:25 2h11'37" 3:35:53 (64th) 2:00:16 (5th) 1:29:16 (5th)
21 ROSSOUW, Johan 192 Men 7:22:01 2h28'13" 2:54:16 (30th) 2:37:01 (27th) 1:50:44 (21st)
22 ROSSOUW, Jaco 191 Men 7:22:13 2h28'25" 2:54:18 (31st) 2:37:02 (28th) 1:50:53 (22nd)
23 FREW, Kathryn 165 Women 7:22:41 2h28'53" 2:53:12 (28th) 2:33:48 (26th) 1:55:41 (26th)
24 JANSEN VAN RENSBURG, Elbe 173 Women 7:26:56 2h33'08" 2:51:30 (27th) 2:38:43 (32nd) 1:56:43 (27th)
25 ROUX, Hendrine 194 Women 7:27:00 2h33'12" 2:51:30 (26th) 2:38:42 (31st) 1:56:48 (28th)
26 WATT, Alasdair 213 Men 7:27:36 2h33'48" 2:59:27 (39th) 2:33:35 (25th) 1:54:34 (25th)
27 GOMES, Jean-Paul 169 Men 7:30:55 2h37'07" 3:18:24 (58th) 2:22:21 (15th) 1:50:10 (20th)
28 BRUWER, Tertia 156 Women 7:37:18 2h43'30" 2:53:55 (29th) 2:39:15 (33rd) 2:04:08 (37th)
29 WILKINSON, Irene 215 Women 7:38:35 2h44'47" 2:54:38 (32nd) 2:44:58 (38th) 1:58:59 (29th)
30 VERSTER, Chantel 211 Women 7:38:46 2h44'58" 2:47:30 (24th) 2:40:01 (34th) 2:11:15 (45th)
31 JACOBS, Lizmari 172 Women 7:38:48 2h45'00" 2:54:38 (33rd) 2:44:58 (39th) 1:59:12 (30th)
32 DURRANS, Matthew 162 Men 7:40:02 2h46'14" 2:46:12 (22nd) 2:46:36 (43rd) 2:07:14 (41st)
33 DURRANS, Helene 161 Women 7:40:08 2h46'20" 2:46:09 (21st) 2:46:35 (42nd) 2:07:24 (42nd)
34 TARBOTON, Sharon 203 Women 7:45:39 2h51'51" 2:55:33 (34th) 2:43:49 (37th) 2:06:17 (38th)
35 HUNDERMARK, Sarah 171 Women 7:45:45 2h51'57" 2:56:55 (36th) 2:38:09 (29th) 2:10:41 (43rd)
36 LEE, Clover 178 Women 7:46:01 2h52'13" 2:56:54 (35th) 2:38:10 (30th) 2:10:57 (44th)
37 VAN DIJK, Samantha 207 Women 7:47:50 2h54'02" 2:57:27 (38th) 2:43:48 (36th) 2:06:35 (39th)
38 HAWTHORN, Anthony 170 Men 7:47:59 2h54'11" 2:57:26 (37th) 2:43:47 (35th) 2:06:46 (40th)
39 LOUW, Belinda 180 Women 7:51:09 2h57'21" 3:18:22 (57th) 2:32:21 (24th) 2:00:26 (31st)
40 BESTER, Robyn 150 Women 7:51:30 2h57'42" 3:01:14 (40th) 2:49:20 (45th) 2:00:56 (33rd)
41 LE ROUX, Tabetha 177 Women 8:05:56 3h12'08" 3:05:39 (41st) 2:58:20 (54th) 2:01:57 (34th)
42 VAN RENSBURG, Karmelle 208 Women 8:06:11 3h12'23" 3:05:42 (43rd) 2:58:21 (56th) 2:02:08 (35th)
43 UECKERMANN, Tracey 205 Women 8:06:17 3h12'29" 3:05:40 (42nd) 2:58:20 (55th) 2:02:17 (36th)
44 ESTERHUYZE, Priscilla 164 Women 8:09:42 3h15'54" 3:11:10 (47th) 2:45:54 (41st) 2:12:38 (46th)
45 ROBBERTSE, Robert 189 Men 8:09:45 3h15'57" 3:11:07 (46th) 2:45:51 (40th) 2:12:47 (47th)
46 GERISCHER, Hanri 168 Women 8:11:32 3h17'44" 3:06:09 (44th) 2:49:26 (47th) 2:15:57 (53rd)
47 GERISCHER, Anton 167 Men 8:11:46 3h17'58" 3:06:09 (45th) 2:49:26 (46th) 2:16:11 (54th)
48 CLAASEN, Liezel 157 Women 8:15:19 3h21'31" 2:29:07 (11th) 3:10:56 (64th) 2:35:16 (64th)
49 POTGIETER, Driaan 217 Men 8:16:12 3h22'24" 3:12:15 (48th) 2:49:06 (44th) 2:14:51 (52nd)
50 PETRIE, Kathryn 187 Women 8:22:35 3h28'47" 3:14:19 (51st) 2:55:03 (49th) 2:13:13 (48th)
51 EDWARDS, Lisa 163 Women 8:23:00 3h29'12" 3:14:20 (52nd) 2:55:03 (50th) 2:13:37 (49th)
52 NEVIN, Lorraine 185 Women 8:27:13 3h33'25" 3:16:16 (55th) 2:57:08 (53rd) 2:13:49 (50th)
53 BRASH, Liz 152 Women 8:27:27 3h33'39" 3:16:18 (56th) 2:57:08 (52nd) 2:14:01 (51st)
54 NEETHLING, Pet 184 Women 8:28:31 3h34'43" 3:15:44 (53rd) 2:52:59 (48th) 2:19:48 (58th)
55 MARAIS, Kim 181 Women 8:31:25 3h37'37" 3:15:48 (54th) 2:59:03 (57th) 2:16:34 (55th)
56 ROOTHMAN, Minette 190 Women 8:39:40 3h45'52" 3:13:12 (50th) 3:04:23 (60th) 2:22:05 (60th)
57 STEYN, Marietjie 199 Women 8:39:55 3h46'07" 3:13:10 (49th) 3:04:22 (59th) 2:22:23 (61st)
58 GEORGE, Kate 166 Women 8:44:40 3h50'52" 3:20:13 (60th) 3:06:39 (61st) 2:17:48 (56th)
59 VAN BREUKELEN, Philippa 206 Women 8:44:58 3h51'10" 3:20:11 (59th) 3:06:40 (62nd) 2:18:07 (57th)
60 MOOLMAN, Marietha 183 Women 8:54:31 4h0'43" 3:27:32 (61st) 3:04:22 (58th) 2:22:37 (62nd)
61 CILLIERS, Jaco 218 Men 9:06:12 4h12'24" 3:34:26 (62nd) 3:10:13 (63rd) 2:21:33 (59th)
62 RADYN, Jeandre 219 Men 3:14:51 1:51:27 (2nd) 1:23:24 (2nd)
63 RADYN, Danielle 222 Women 3:42:04 2:07:40 (11th) 1:34:24 (7th)
64 BEWSHER, Adrienne 52 Women 5:19:19 2:56:12 (51st) 2:23:07 (63rd)
65 SZEILI, Peter 202 Men 6:46:51 3:35:53 (63rd) 3:10:58 (65th)
66 BROWN, Kenrick 154 Men 1:52:47 1:52:47 (1st)
67 SWART, Rian 200A Men 2:50:20 2:50:20 (25th)


SOX Sport - Men

Pos Name Bib# Age Total Time Gap SOX-Day-1 SOX-Day-2 SOX-Day-3
1 ROUX, Jacques 193 42 4:53:48 1:53:23 (2nd) 1:42:04 (1st) 1:18:21 (1st)
2 BOTHA, Wim 151 50 5:30:40 36'52" 2:15:31 (4th) 1:51:41 (3rd) 1:23:28 (3rd)
3 JANSEN VAN RENSBURG, Stephan 221 38 5:44:03 50'15" 2:25:21 (6th) 1:55:08 (4th) 1:23:34 (4th)
4 COLDMAN, Ryan 158 44 5:48:41 54'53" 2:16:38 (5th) 2:01:37 (6th) 1:30:26 (6th)
5 BREWIS, Michael 153 76 6:00:18 1h6'30" 2:15:18 (3rd) 2:04:11 (7th) 1:40:49 (7th)
6 CRONJE, Gideon 60 50 6:45:07 1h51'19" 2:32:09 (7th) 2:26:29 (11th) 1:46:29 (10th)
7 KARK, Shaun 175 42 6:45:40 1h51'52" 2:46:28 (11th) 2:15:54 (8th) 1:43:18 (9th)
8 SADIE, David 196 39 6:47:27 1h53'39" 2:41:43 (9th) 2:23:40 (10th) 1:42:04 (8th)
9 TOWERT, Dale 204 52 6:58:12 2h4'24" 2:40:54 (8th) 2:29:53 (12th) 1:47:25 (11th)
10 LOUW, Coenie 179 47 7:05:25 2h11'37" 3:35:53 (23rd) 2:00:16 (5th) 1:29:16 (5th)
11 ROSSOUW, Johan 192 40 7:22:01 2h28'13" 2:54:16 (13th) 2:37:01 (14th) 1:50:44 (13th)
12 ROSSOUW, Jaco 191 44 7:22:13 2h28'25" 2:54:18 (14th) 2:37:02 (15th) 1:50:53 (14th)
13 WATT, Alasdair 213 44 7:27:36 2h33'48" 2:59:27 (16th) 2:33:35 (13th) 1:54:34 (15th)
14 GOMES, Jean-Paul 169 42 7:30:55 2h37'07" 3:18:24 (20th) 2:22:21 (9th) 1:50:10 (12th)
15 DURRANS, Matthew 162 47 7:40:02 2h46'14" 2:46:12 (10th) 2:46:36 (18th) 2:07:14 (17th)
16 HAWTHORN, Anthony 170 46 7:47:59 2h54'11" 2:57:26 (15th) 2:43:47 (16th) 2:06:46 (16th)
17 ROBBERTSE, Robert 189 36 8:09:45 3h15'57" 3:11:07 (18th) 2:45:51 (17th) 2:12:47 (18th)
18 GERISCHER, Anton 167 55 8:11:46 3h17'58" 3:06:09 (17th) 2:49:26 (20th) 2:16:11 (20th)
19 POTGIETER, Driaan 217 41 8:16:12 3h22'24" 3:12:15 (19th) 2:49:06 (19th) 2:14:51 (19th)
20 CILLIERS, Jaco 218 41 9:06:12 4h12'24" 3:34:26 (21st) 3:10:13 (21st) 2:21:33 (21st)
21 RADYN, Jeandre 219 34 3:14:51 1:51:27 (2nd) 1:23:24 (2nd)
22 SZEILI, Peter 202 59 6:46:51 3:35:53 (22nd) 3:10:58 (22nd)
23 BROWN, Kenrick 154 40 1:52:47 1:52:47 (1st)
24 SWART, Rian 200 54 2:50:20 2:50:20 (12th)


SOX Sport - Women

Pos Name Bib# Age Total Time Gap SOX-Day-1 SOX-Day-2 SOX-Day-3
1 VENTER, Lizelle 210 52 5:51:55 2:14:44 (1st) 2:01:13 (1st) 1:35:58 (1st)
2 KNIPE, Arina 176 35 6:00:52 8'57" 2:17:23 (2nd) 2:07:03 (2nd) 1:36:26 (2nd)
3 PAULL, Rebecca 186 42 6:14:53 22'58" 2:30:46 (6th) 2:07:05 (3rd) 1:37:02 (3rd)
4 BROWN, Lauren 155 39 6:39:46 47'51" 2:36:46 (7th) 2:20:48 (6th) 1:42:12 (7th)
5 DU TOIT, Deseray 160 52 6:43:50 51'55" 2:45:50 (11th) 2:16:51 (5th) 1:41:09 (6th)
6 POTGIETER, Maryn 188 51 6:45:46 53'51" 2:40:51 (9th) 2:25:02 (8th) 1:39:53 (4th)
7 DANN, Heidi 159 51 6:46:00 54'05" 2:40:50 (8th) 2:25:04 (9th) 1:40:06 (5th)
8 WATT, Nicole 214 38 6:51:30 59'35" 2:28:59 (4th) 2:29:27 (10th) 1:53:04 (9th)
9 SADIE, Nadia 195 39 6:58:12 1h6'17" 2:41:41 (10th) 2:23:40 (7th) 1:52:51 (8th)
10 WOLMARANS, Dané 216 58 6:58:22 1h6'27" 2:25:20 (3rd) 2:32:20 (11th) 2:00:42 (16th)
11 FREW, Kathryn 165 38 7:22:41 1h30'46" 2:53:12 (16th) 2:33:48 (13th) 1:55:41 (10th)
12 JANSEN VAN RENSBURG, Elbe 173 44 7:26:56 1h35'01" 2:51:30 (15th) 2:38:43 (17th) 1:56:43 (11th)
13 ROUX, Hendrine 194 49 7:27:00 1h35'05" 2:51:30 (14th) 2:38:42 (16th) 1:56:48 (12th)
14 BRUWER, Tertia 156 51 7:37:18 1h45'23" 2:53:55 (17th) 2:39:15 (18th) 2:04:08 (21st)
15 WILKINSON, Irene 215 41 7:38:35 1h46'40" 2:54:38 (18th) 2:44:58 (22nd) 1:58:59 (13th)
16 VERSTER, Chantel 211 39 7:38:46 1h46'51" 2:47:30 (13th) 2:40:01 (19th) 2:11:15 (27th)
17 JACOBS, Lizmari 172 41 7:38:48 1h46'53" 2:54:38 (19th) 2:44:58 (23rd) 1:59:12 (14th)
18 DURRANS, Helene 161 42 7:40:08 1h48'13" 2:46:09 (12th) 2:46:35 (25th) 2:07:24 (24th)
19 TARBOTON, Sharon 203 59 7:45:39 1h53'44" 2:55:33 (20th) 2:43:49 (21st) 2:06:17 (22nd)
20 HUNDERMARK, Sarah 171 46 7:45:45 1h53'50" 2:56:55 (22nd) 2:38:09 (14th) 2:10:41 (25th)
21 LEE, Clover 178 49 7:46:01 1h54'06" 2:56:54 (21st) 2:38:10 (15th) 2:10:57 (26th)
22 VAN DIJK, Samantha 207 49 7:47:50 1h55'55" 2:57:27 (23rd) 2:43:48 (20th) 2:06:35 (23rd)
23 LOUW, Belinda 180 41 7:51:09 1h59'14" 3:18:22 (38th) 2:32:21 (12th) 2:00:26 (15th)
24 BESTER, Robyn 150 47 7:51:30 1h59'35" 3:01:14 (24th) 2:49:20 (26th) 2:00:56 (17th)
25 LE ROUX, Tabetha 177 43 8:05:56 2h14'01" 3:05:39 (25th) 2:58:20 (34th) 2:01:57 (18th)
26 VAN RENSBURG, Karmelle 208 36 8:06:11 2h14'16" 3:05:42 (27th) 2:58:21 (36th) 2:02:08 (19th)
27 UECKERMANN, Tracey 205 46 8:06:17 2h14'22" 3:05:40 (26th) 2:58:20 (35th) 2:02:17 (20th)
28 ESTERHUYZE, Priscilla 164 62 8:09:42 2h17'47" 3:11:10 (29th) 2:45:54 (24th) 2:12:38 (28th)
29 GERISCHER, Hanri 168 45 8:11:32 2h19'37" 3:06:09 (28th) 2:49:26 (27th) 2:15:57 (33rd)
30 CLAASEN, Liezel 157 45 8:15:19 2h23'24" 2:29:07 (5th) 3:10:56 (43rd) 2:35:16 (42nd)
31 PETRIE, Kathryn 187 42 8:22:35 2h30'40" 3:14:19 (32nd) 2:55:03 (29th) 2:13:13 (29th)
32 EDWARDS, Lisa 163 42 8:23:00 2h31'05" 3:14:20 (33rd) 2:55:03 (30th) 2:13:37 (30th)
33 NEVIN, Lorraine 185 60 8:27:13 2h35'18" 3:16:16 (36th) 2:57:08 (33rd) 2:13:49 (31st)
34 BRASH, Liz 152 64 8:27:27 2h35'32" 3:16:18 (37th) 2:57:08 (32nd) 2:14:01 (32nd)
35 NEETHLING, Pet 184 47 8:28:31 2h36'36" 3:15:44 (34th) 2:52:59 (28th) 2:19:48 (37th)
36 MARAIS, Kim 181 45 8:31:25 2h39'30" 3:15:48 (35th) 2:59:03 (37th) 2:16:34 (34th)
37 ROOTHMAN, Minette 190 51 8:39:40 2h47'45" 3:13:12 (31st) 3:04:23 (40th) 2:22:05 (38th)
38 STEYN, Marietjie 199 50 8:39:55 2h48'00" 3:13:10 (30th) 3:04:22 (39th) 2:22:23 (39th)
39 GEORGE, Kate 166 45 8:44:40 2h52'45" 3:20:13 (40th) 3:06:39 (41st) 2:17:48 (35th)
40 VAN BREUKELEN, Philippa 206 44 8:44:58 2h53'03" 3:20:11 (39th) 3:06:40 (42nd) 2:18:07 (36th)
41 MOOLMAN, Marietha 183 53 8:54:31 3h2'36" 3:27:32 (41st) 3:04:22 (38th) 2:22:37 (40th)
42 BEWSHER, Adrienne 52 52 5:19:19 2:56:12 (31st) 2:23:07 (41st)
43 RADYN, Danielle 222 25 2:07:40 2:07:40 (4th)


SOX Lite (Open)

Pos Name Bib# Gender Total Time Gap SOX-Day-1 SOX-Day-2 SOX-Day-3
1 BURGER, Pieter 254 Men 2:25:51 58:11 (1st) 47:24 (2nd) 40:16 (2nd)
2 PAINTING, Barry 311 Men 2:35:22 9'31" 1:09:00 (2nd) 46:47 (1st) 39:35 (1st)
3 VIS, Thys 306 Men 2:50:59 25'08" 1:10:36 (3rd) 54:28 (3rd) 45:55 (3rd)
4 GRAHAM, Daniel 270 Men 3:03:13 37'22" 1:15:10 (4th) 59:50 (4th) 48:13 (4th)
5 ROBBERTS, Sarice 290 Women 3:30:16 1h4'25" 1:29:06 (5th) 1:03:29 (5th) 57:41 (13th)
6 VAN VELDEN, Nicole 302 Women 3:30:20 1h4'29" 1:29:39 (9th) 1:05:30 (7th) 55:11 (6th)
7 GROENEWALD, Jeanine 272 Women 3:30:24 1h4'33" 1:29:42 (11th) 1:05:07 (6th) 55:35 (10th)
8 LOMBARD, Liandri 281 Women 3:30:39 1h4'48" 1:29:19 (6th) 1:05:59 (8th) 55:21 (8th)
9 GOUWS, Henli 268 Women 3:31:09 1h5'18" 1:29:29 (8th) 1:06:10 (9th) 55:30 (9th)
10 VAN DER MERWE, Debora 295 Women 3:32:59 1h7'08" 1:29:40 (10th) 1:07:37 (12th) 55:42 (11th)
11 MOLLER, Izelle 282 Women 3:34:12 1h8'21" 1:29:21 (7th) 1:07:02 (11th) 57:49 (14th)
12 DU TOIT, J.P 262 Men 3:39:38 1h13'47" 1:33:02 (13th) 1:11:20 (19th) 55:16 (7th)
13 VAN ZYL, Chenique 305 Women 3:41:17 1h15'26" 1:33:09 (15th) 1:09:13 (14th) 58:55 (16th)
14 VAN GREUNEN, Mercia 297 Women 3:41:20 1h15'29" 1:33:09 (14th) 1:09:12 (13th) 58:59 (17th)
15 ROSSOUW, Heleen 310 Women 3:41:25 1h15'34" 1:35:51 (20th) 1:14:31 (25th) 51:03 (5th)
16 JOUBERT, Tania 274 Women 3:48:00 1h22'09" 1:36:36 (25th) 1:10:02 (18th) 1:01:22 (24th)
17 VAN DER WALT, Trixie 296 Women 3:48:41 1h22'50" 1:34:50 (16th) 1:11:29 (20th) 1:02:22 (25th)
18 GROWNS, Laura 273 Women 3:48:46 1h22'55" 1:36:01 (22nd) 1:11:42 (22nd) 1:01:03 (22nd)
19 PAULSEN, Marie 287 Women 3:48:47 1h22'56" 1:36:02 (23rd) 1:11:40 (21st) 1:01:05 (23rd)
20 VAN NIEKERK, Marguerite 301 Women 3:51:08 1h25'17" 1:36:39 (27th) 1:15:05 (27th) 59:24 (18th)
21 VAN NIEKERK, Hugo 300 Men 3:51:18 1h25'27" 1:36:39 (26th) 1:15:05 (28th) 59:34 (19th)
22 NEL, Almarié 285 Women 3:51:26 1h25'35" 1:35:32 (19th) 1:09:58 (16th) 1:05:56 (31st)
23 GOUWS, Tania 267 Women 3:51:35 1h25'44" 1:35:32 (18th) 1:10:01 (17th) 1:06:02 (32nd)
24 DE KLERK, Marlene 259 Women 3:53:12 1h27'21" 1:35:53 (21st) 1:14:29 (24th) 1:02:50 (26th)
25 SMUTS, Rene 292 Women 3:53:41 1h27'50" 1:34:59 (17th) 1:15:21 (29th) 1:03:21 (27th)
26 LABUSCHAGNE, Carla 279 Women 3:56:27 1h30'36" 1:36:16 (24th) 1:16:23 (33rd) 1:03:48 (30th)
27 DU TOIT, Rachelle 261 Women 3:57:05 1h31'14" 1:32:58 (12th) 1:16:23 (32nd) 1:07:44 (34th)
28 COLDMAN, Liesel 256 Women 4:00:31 1h34'40" 1:36:40 (28th) 1:16:19 (31st) 1:07:32 (33rd)
29 DU TOIT, Monica 263 Women 4:00:35 1h34'44" 1:40:05 (29th) 1:16:50 (34th) 1:03:40 (28th)
30 ENGELBRECHT, Rentia 264 Women 4:07:59 1h42'08" 1:55:49 (49th) 1:11:49 (23rd) 1:00:21 (21st)
31 VORSTER, Biance 307 Women 4:09:20 1h43'29" 1:40:53 (32nd) 1:17:57 (36th) 1:10:30 (36th)
32 FORD, Graham 265 Men 4:09:23 1h43'32" 1:40:54 (33rd) 1:17:56 (35th) 1:10:33 (37th)
33 LATEGAN, Helena 280 Women 4:12:45 1h46'54" 1:41:55 (34th) 1:15:00 (26th) 1:15:50 (42nd)
34 BOTHA, Sune 253 Women 4:14:31 1h48'40" 1:47:11 (40th) 1:27:22 (46th) 59:58 (20th)
35 KOLBE, Francois 277 Men 4:20:49 1h54'58" 1:45:58 (39th) 1:23:43 (41st) 1:11:08 (39th)
36 KOLBE, Yolandi 278 Women 4:20:50 1h54'59" 1:45:57 (38th) 1:23:45 (42nd) 1:11:08 (38th)
37 KEMP, Hannelie 275 Women 4:21:02 1h55'11" 1:45:35 (37th) 1:22:56 (39th) 1:12:31 (40th)
38 VAN WYK, Andrea 303 Women 4:21:23 1h55'32" 1:40:28 (30th) 1:21:48 (37th) 1:19:07 (46th)
39 VAN WYK, Alec 304 Men 4:22:09 1h56'18" 1:40:34 (31st) 1:21:49 (38th) 1:19:46 (47th)
40 BURGER, Salume 255 Women 4:22:34 1h56'43" 1:47:28 (43rd) 1:31:22 (48th) 1:03:44 (29th)
41 VAN HEERDEN, Marile 298 Women 4:22:48 1h56'57" 1:42:30 (35th) 1:16:09 (30th) 1:24:09 (51st)
42 GREEN, Marie 271 Women 4:24:01 1h58'10" 1:47:24 (42nd) 1:27:23 (47th) 1:09:14 (35th)
43 GOUWS, Charl 269 Men 4:25:16 1h59'25" 1:45:20 (36th) 1:23:34 (40th) 1:16:22 (43rd)
44 YOUNG, Jocelyn 308 Women 4:32:25 2h6'34" 1:47:35 (45th) 1:31:23 (49th) 1:13:27 (41st)
45 STEVENS, Michelle 293 Women 4:36:40 2h10'49" 1:47:33 (44th) 1:31:26 (50th) 1:17:41 (44th)
46 DE WAAL, Karlien 260 Women 4:37:12 2h11'21" 1:47:41 (47th) 1:23:50 (43rd) 1:25:41 (53rd)
47 VERSTER, Danie 312 Men 4:38:16 2h12'25" 1:53:47 (48th) 1:26:32 (44th) 1:17:57 (45th)
48 VAN HEERDEN, Jacolet 299 Women 4:38:37 2h12'46" 1:47:17 (41st) 1:27:21 (45th) 1:23:59 (50th)
49 POTGIETER, Nicky 309 Women 5:07:19 2h41'28" 1:58:45 (50th) 1:47:18 (53rd) 1:21:16 (48th)
50 GOUS, Jaco 266 Men 5:07:31 2h41'40" 1:58:47 (51st) 1:47:18 (54th) 1:21:26 (49th)
51 MULLER, Nicolette 283 Women 5:23:22 2h57'31" 2:11:04 (55th) 1:43:28 (52nd) 1:28:50 (55th)
52 KMMINS, Fiona 276 Women 5:35:11 3h9'20" 2:06:27 (52nd) 1:43:12 (51st) 1:45:32 (58th)
53 MENNE, Hilton 433 Men 5:36:36 3h10'45" 2:19:27 (58th) 1:50:07 (57th) 1:27:02 (54th)
54 NELSON, Marianne 286 Women 5:38:53 3h13'02" 2:09:37 (53rd) 1:54:25 (59th) 1:34:51 (56th)
55 RIENHARDT, Eva 289 Women 5:39:27 3h13'36" 2:09:39 (54th) 1:54:24 (58th) 1:35:24 (57th)
56 PONTAC, Kim 288 Women 5:54:39 3h28'48" 2:18:58 (56th) 1:49:59 (56th) 1:45:42 (59th)
57 BERRY, Tracy 252 Women 5:54:47 3h28'56" 2:19:07 (57th) 1:49:55 (55th) 1:45:45 (60th)
58 BAKER, Rodney 250 Men 6:10:53 3h45'02" 2:23:01 (59th) 2:01:38 (60th) 1:46:14 (61st)
59 TJAONDJO, Cornelia 294 Women 6:54:06 4h28'15" 2:29:01 (60th) 2:30:18 (61st) 1:54:47 (62nd)
60 SADIE, Hannah-Lee 424 Women 2:05:06 1:06:31 (10th) 58:35 (15th)
61 SWART, Rian 200 Men 2:07:16 1:09:57 (15th) 57:19 (12th)
62 BANN, Liane 251 Women 3:13:07 1:47:39 (46th) 1:25:28 (52nd)
63 ROUX, Malinda 291 Women 4:25:31 2:30:22 (62nd) 1:55:09 (63rd)


SOX Lite - Men

Pos Name Bib# Age Total Time Gap SOX-Day-1 SOX-Day-2 SOX-Day-3
1 BURGER, Pieter 254 49 2:25:51 58:11 (1st) 47:24 (2nd) 40:16 (2nd)
2 PAINTING, Barry 311 52 2:35:22 9'31" 1:09:00 (2nd) 46:47 (1st) 39:35 (1st)
3 VIS, Thys 306 61 2:50:59 25'08" 1:10:36 (3rd) 54:28 (3rd) 45:55 (3rd)
4 GRAHAM, Daniel 270 64 3:03:13 37'22" 1:15:10 (4th) 59:50 (4th) 48:13 (4th)
5 DU TOIT, J.P 262 41 3:39:38 1h13'47" 1:33:02 (5th) 1:11:20 (6th) 55:16 (5th)
6 VAN NIEKERK, Hugo 300 45 3:51:18 1h25'27" 1:36:39 (6th) 1:15:05 (7th) 59:34 (7th)
7 FORD, Graham 265 36 4:09:23 1h43'32" 1:40:54 (8th) 1:17:56 (8th) 1:10:33 (8th)
8 KOLBE, Francois 277 49 4:20:49 1h54'58" 1:45:58 (10th) 1:23:43 (11th) 1:11:08 (9th)
9 VAN WYK, Alec 304 48 4:22:09 1h56'18" 1:40:34 (7th) 1:21:49 (9th) 1:19:46 (12th)
10 GOUWS, Charl 269 57 4:25:16 1h59'25" 1:45:20 (9th) 1:23:34 (10th) 1:16:22 (10th)
11 VERSTER, Danie 312 56 4:38:16 2h12'25" 1:53:47 (11th) 1:26:32 (12th) 1:17:57 (11th)
12 GOUS, Jaco 266 53 5:07:31 2h41'40" 1:58:47 (12th) 1:47:18 (13th) 1:21:26 (13th)
13 MENNE, Hilton 433 52 5:36:36 3h10'45" 2:19:27 (13th) 1:50:07 (14th) 1:27:02 (14th)
14 BAKER, Rodney 250 56 6:10:53 3h45'02" 2:23:01 (14th) 2:01:38 (15th) 1:46:14 (15th)
15 SWART, Rian 200 54 2:07:16 1:09:57 (5th) 57:19 (6th)


SOX Lite - Women

Pos Name Bib# Age Total Time Gap SOX-Day-1 SOX-Day-2 SOX-Day-3
1 ROBBERTS, Sarice 290 37 3:30:16 1:29:06 (1st) 1:03:29 (1st) 57:41 (7th)
2 VAN VELDEN, Nicole 302 44 3:30:20 0'04" 1:29:39 (5th) 1:05:30 (3rd) 55:11 (2nd)
3 GROENEWALD, Jeanine 272 44 3:30:24 0'08" 1:29:42 (7th) 1:05:07 (2nd) 55:35 (5th)
4 LOMBARD, Liandri 281 31 3:30:39 0'23" 1:29:19 (2nd) 1:05:59 (4th) 55:21 (3rd)
5 GOUWS, Henli 268 34 3:31:09 0'53" 1:29:29 (4th) 1:06:10 (5th) 55:30 (4th)
6 VAN DER MERWE, Debora 295 44 3:32:59 2'43" 1:29:40 (6th) 1:07:37 (8th) 55:42 (6th)
7 MOLLER, Izelle 282 46 3:34:12 3'56" 1:29:21 (3rd) 1:07:02 (7th) 57:49 (8th)
8 VAN ZYL, Chenique 305 29 3:41:17 11'01" 1:33:09 (10th) 1:09:13 (10th) 58:55 (9th)
9 VAN GREUNEN, Mercia 297 28 3:41:20 11'04" 1:33:09 (9th) 1:09:12 (9th) 58:59 (10th)
10 ROSSOUW, Heleen 310 41 3:41:25 11'09" 1:35:51 (15th) 1:14:31 (19th) 51:03 (1st)
11 JOUBERT, Tania 274 46 3:48:00 17'44" 1:36:36 (20th) 1:10:02 (13th) 1:01:22 (16th)
12 VAN DER WALT, Trixie 296 54 3:48:41 18'25" 1:34:50 (11th) 1:11:29 (14th) 1:02:22 (17th)
13 GROWNS, Laura 273 50 3:48:46 18'30" 1:36:01 (17th) 1:11:42 (16th) 1:01:03 (14th)
14 PAULSEN, Marie 287 55 3:48:47 18'31" 1:36:02 (18th) 1:11:40 (15th) 1:01:05 (15th)
15 VAN NIEKERK, Marguerite 301 46 3:51:08 20'52" 1:36:39 (21st) 1:15:05 (21st) 59:24 (11th)
16 NEL, Almarié 285 44 3:51:26 21'10" 1:35:32 (14th) 1:09:58 (11th) 1:05:56 (23rd)
17 GOUWS, Tania 267 50 3:51:35 21'19" 1:35:32 (13th) 1:10:01 (12th) 1:06:02 (24th)
18 DE KLERK, Marlene 259 53 3:53:12 22'56" 1:35:53 (16th) 1:14:29 (18th) 1:02:50 (18th)
19 SMUTS, Rene 292 53 3:53:41 23'25" 1:34:59 (12th) 1:15:21 (22nd) 1:03:21 (19th)
20 LABUSCHAGNE, Carla 279 29 3:56:27 26'11" 1:36:16 (19th) 1:16:23 (26th) 1:03:48 (22nd)
21 DU TOIT, Rachelle 261 50 3:57:05 26'49" 1:32:58 (8th) 1:16:23 (25th) 1:07:44 (26th)
22 COLDMAN, Liesel 256 43 4:00:31 30'15" 1:36:40 (22nd) 1:16:19 (24th) 1:07:32 (25th)
23 DU TOIT, Monica 263 50 4:00:35 30'19" 1:40:05 (23rd) 1:16:50 (27th) 1:03:40 (20th)
24 ENGELBRECHT, Rentia 264 48 4:07:59 37'43" 1:55:49 (38th) 1:11:49 (17th) 1:00:21 (13th)
25 VORSTER, Biance 307 35 4:09:20 39'04" 1:40:53 (25th) 1:17:57 (28th) 1:10:30 (28th)
26 LATEGAN, Helena 280 51 4:12:45 42'29" 1:41:55 (26th) 1:15:00 (20th) 1:15:50 (32nd)
27 BOTHA, Sune 253 49 4:14:31 44'15" 1:47:11 (30th) 1:27:22 (34th) 59:58 (12th)
28 KOLBE, Yolandi 278 49 4:20:50 50'34" 1:45:57 (29th) 1:23:45 (31st) 1:11:08 (29th)
29 KEMP, Hannelie 275 72 4:21:02 50'46" 1:45:35 (28th) 1:22:56 (30th) 1:12:31 (30th)
30 VAN WYK, Andrea 303 51 4:21:23 51'07" 1:40:28 (24th) 1:21:48 (29th) 1:19:07 (34th)
31 BURGER, Salume 255 35 4:22:34 52'18" 1:47:28 (33rd) 1:31:22 (36th) 1:03:44 (21st)
32 VAN HEERDEN, Marile 298 40 4:22:48 52'32" 1:42:30 (27th) 1:16:09 (23rd) 1:24:09 (37th)
33 GREEN, Marie 271 43 4:24:01 53'45" 1:47:24 (32nd) 1:27:23 (35th) 1:09:14 (27th)
34 YOUNG, Jocelyn 308 55 4:32:25 1h2'09" 1:47:35 (35th) 1:31:23 (37th) 1:13:27 (31st)
35 STEVENS, Michelle 293 36 4:36:40 1h6'24" 1:47:33 (34th) 1:31:26 (38th) 1:17:41 (33rd)
36 DE WAAL, Karlien 260 47 4:37:12 1h6'56" 1:47:41 (37th) 1:23:50 (32nd) 1:25:41 (39th)
37 VAN HEERDEN, Jacolet 299 49 4:38:37 1h8'21" 1:47:17 (31st) 1:27:21 (33rd) 1:23:59 (36th)
38 POTGIETER, Nicky 309 40 5:07:19 1h37'03" 1:58:45 (39th) 1:47:18 (41st) 1:21:16 (35th)
39 MULLER, Nicolette 283 49 5:23:22 1h53'06" 2:11:04 (43rd) 1:43:28 (40th) 1:28:50 (40th)
40 KMMINS, Fiona 276 52 5:35:11 2h4'55" 2:06:27 (40th) 1:43:12 (39th) 1:45:32 (43rd)
41 NELSON, Marianne 286 80 5:38:53 2h8'37" 2:09:37 (41st) 1:54:25 (45th) 1:34:51 (41st)
42 RIENHARDT, Eva 289 61 5:39:27 2h9'11" 2:09:39 (42nd) 1:54:24 (44th) 1:35:24 (42nd)
43 PONTAC, Kim 288 41 5:54:39 2h24'23" 2:18:58 (44th) 1:49:59 (43rd) 1:45:42 (44th)
44 BERRY, Tracy 252 51 5:54:47 2h24'31" 2:19:07 (45th) 1:49:55 (42nd) 1:45:45 (45th)
45 TJAONDJO, Cornelia 294 41 6:54:06 3h23'50" 2:29:01 (46th) 2:30:18 (46th) 1:54:47 (46th)
46 BANN, Liane 251 36 3:13:07 1:47:39 (36th) 1:25:28 (38th)
47 ROUX, Malinda 291 46 4:25:31 2:30:22 (47th) 1:55:09 (47th)
48 SADIE, Hannah-Lee 424 23 1:06:31 1:06:31 (6th)


SOX 1-Day Long

Pos Name Bib# Gender Total Time Gap SOX-Day-3
1 REBB, Andre 460 Men 1:20:39 1:20:39 (1st)
2 KOCH, Wian 455 Men 1:20:48 0'09" 1:20:48 (2nd)
3 KLAVER, Michael 456 Men 1:34:01 13'22" 1:34:01 (3rd)
4 REYNOLDS, Jenny 465 Women 1:36:37 15'58" 1:36:37 (4th)
5 REYNOLDS, Alastair 466 Men 1:36:37 15'58" 1:36:37 (5th)
6 CURTIS, Donald 451 Men 1:44:18 23'39" 1:44:18 (6th)
7 ROUX, Marike 462 Women 1:46:54 26'15" 1:46:54 (7th)
8 ROUX, Janus 461 Men 1:47:07 26'28" 1:47:07 (8th)
9 MARAIS, Adriaan 459 Men 1:50:24 29'45" 1:50:24 (9th)
10 VAN ROOYEN, Renier 464 Men 2:05:56 45'17" 2:05:56 (10th)
11 FOURIE, Charlotte 453 Women 2:20:06 59'27" 2:20:06 (11th)
12 DE JONGE, Louise 452 Women 2:35:03 1h14'24" 2:35:03 (12th)


SOX 1-day Short

Pos Name Bib# Gender Total Time Gap SOX-Day-3
1 BURGER, Demmy 403 Women 49:27 49:27 (1st)
2 REBB, Nikolas 420 Men 51:35 2'08" 51:35 (2nd)
3 VAN DEVENTER, Francois 422 Men 59:13 9'46" 59:13 (3rd)
4 GRAHAM, Leonie 407 Women 59:51 10'24" 59:51 (4th)
5 ENGELHARDT, Tessa 405 Women 1:00:46 11'19" 1:00:46 (5th)
6 PEARCE, Rich 418 Men 1:01:01 11'34" 1:01:01 (6th)
7 BRINK, Johannes Grobler 401 Men 1:10:21 20'54" 1:10:21 (7th)
8 PHILP, Bethan 419 Women 1:15:19 25'52" 1:15:19 (8th)
9 KONICK, Joan 409 Women 1:15:33 26'06" 1:15:33 (9th)
10 LEWIN, Cayley 410 Women 1:15:54 26'27" 1:15:54 (10th)
11 ALBERTS, Chris 400 Men 1:16:00 26'33" 1:16:00 (11th)
12 BRINK, Joshua 402 Men 1:16:46 27'19" 1:16:46 (12th)
13 PAGE, Liam 417 Men 1:16:54 27'27" 1:16:54 (13th)
14 MACLACHLAN, Patricia 411 Women 1:26:02 36'35" 1:26:02 (14th)
15 PAGE, Sharon 415 Women 1:31:04 41'37" 1:31:04 (15th)
16 PAGE, Aydon 416 Men 1:31:07 41'40" 1:31:07 (16th)
17 OPPEL, Sillene 413 Women 1:35:25 45'58" 1:35:25 (17th)
18 PAGE, Raymond 414 Men 2:26:25 1h36'58" 2:26:25 (18th)

Queries: juan@chaingangevents.co.za